x

10. ročník Litoměřických svátků hudby

00

OMLUVA DIVÁKŮM

Spolku Musica et Educatione se nepodařilo ani na podruhé od loňského roku vyjednat se Severočeskou galerií výtvarných umění pronájem kostela Zvěstování panně Marii v Jezuitské ulici v Litoměřicích v termínu, který každý rok potřebujeme pro konání našeho letního festivalu. Nepodařilo se to ani přesto, že náš spolek vyvolal jednání na KÚ v Ústí nad Labem. Výsledek tohoto jednání byl pro náš spolek negativní.

Z tohoto důvodu náš spolek jako organizátor festivalu zajistil náhradní řešení, kterým je Kostel Všech svatých v Litoměřicích. I když má tento kostel krásný interiér i dobrou akustiku, má pouze ani ne poloviční kapacitu do max. 250  diváků. To má samozřejmě negativní vliv na návštěvnost našich koncertů, které byly v minulých letech vždy vyprodány.

Bohužel nebudeme schopní uspokojit řadu potencionálních diváků, kterým s tímto omlouváme za to, že se nám nepodařilo prosadit pronájem bývalého jezuitského kostela Zvěstování panně Marii, na který byli řadu let zvyklý. Tímto náhradním řešením vznikl výpadek 250 až 300 míst pro sedící diváky.

Aby se tato akce mohla konat, skládá se na ni finančně i po menších finančních darech celá řada sponzorů. Ti mají pochopitelně nárok na  čestné  vstupenky. Bohužel pak z důvodu výše vysvětlených okolností na běžné diváky, kterých si samozřejmě vážíme, již mnoho vstupenek nezbývá.

Naše město žije bohatým kulturním životem.  Někteří lidé, zvláště pak senátor a starosta Města Litoměřice pan Mgr. Ladislav Chlupáč, říkají, že naše město je po kulturní stránce „taková malá Praha“. Možná by stálo za zamyšlení postavit v našem městě menší koncertní sál pro cca 300 diváků, například jako přístavbu do nádvoří bývalého Posádkového domu, který se bude rekonstruovat pro potřeby ZUŠ Litoměřice. Máme na velmi dobré úrovni fungující ZUŠ i mezinárodně úspěšné pěvecké sbory. Další organizace ve městě pořádají koncerty komornějšího rozsahu apod. Stávající Kulturní dům v Litoměřicích nemá dobrou akustiku a hodí se spíše pro společenské akce jiného zaměření. Nový koncertní sál by i MKZ Litoměřice umožnil zařadit do Ročního plánu kulturních akcí pestřejší nabídku hudebních akcí, a to nejen v oblasti klasické hudby.  Náš festival v uplynulých letech navštěvovalo v Litoměřicích vždy cca 1 100 diváků. Ti by určitě tento záměr podpořili.

Za spolek Musica et Educatione

Alena Kuldová a Zdeněk Kulda

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku