x

Litoměřické svátky hudby 2021 – 9. ročník

00

Vážení diváci,

dlouho jsme se kvůli špatné situaci s vývojem pandemie způsobené Covidem-19 rozhodovali, zda 9. ročník Litoměřických svátků hudby uspořádat. Nakonec jsme se rozhodli na základě současné situace a jejího pozitivního výhledu koncerty realizovat. Bohužel tak, jako v loňském roce jsme nuceni z ekonomických důvodů zkrátit třídenní festival na dva koncertní dny. První koncertní den bude 28. 8. 2021, ale bude realizován formou odpolední veřejné generální zkoušky a následně večerního koncertu. Důvodem tohoto řešení je skutečnost, že jsme po osmi letech poprvé nedošli k dohodě o pronájmu Jezuitského kostele a koncerty v Litoměřicích se budou konat v náhradním prostoru Kostela Všech svatých v rohu na Mírovém náměstí, který má zhruba poloviční kapacitu pro maximálně cca 250 diváků.

První koncertní den 28. 8. 2021 (od 16:00 hodin veřejná generální zkouška, od 19:00 hodin koncert). Na tomto koncertu vystoupí Plzeňská filharmonie s hostujícím dirigentem Tomášem Braunerem (šéfdirigentem Pražských filharmoniků – FOK). Jako sólisté se představí umělecký garant festivalu Václav Hudeček a jeden ze tří koncertních houslových mistrů České filharmonie, vynikající Jiří Vodička. Můžete se těšit i na operní árie v podání operních pěvců Romana Janála (dlouholetého člena Národního divadla v Praze i pedagoga na Akademii múzických umění) a mladé nadějné zpěvačky Kristýny Kůstkové (studentky magisterského studia na Mannes of Music v New Yorku).

Druhý koncertní den 29. 8. 2021 (od 19:00 hodin) se bude jako vždy konat v Lovosicích v Kostele svatého Václava. Vystoupí zde Alma Ansámbl (pět hudebnic na smyčcové nástroje a cembalo).  Jsou to špičkové hudebnice z hudebního tělesa „Pražští komorní sólisté“. Václav Hudeček vám s tímto ansámblem zahraje krásný koncert „Čtyři roční období“ od skladatele Antonia Vivaldiho.

Vážíme si práce zdravotníků. Protože druhá vlna pandemie Covid-19 byla pro všechny zdravotníky i pomocný personál v „první linii“ daleko náročnější než první vlna v loňském roce, chtěli bychom je pozvat jako čestné hosty společně se sponzory na veřejnou generální zkoušku večerního koncertu v Kostele Všech svatých v Litoměřicích a tímto způsobem jim za nás všechny poděkovat za jejich obětavou a náročnou práci.

Záštitu nad 9. ročníkem Litoměřických svátků hudby převzal Mons. Mgr. Jan Baxant, 20. biskup litoměřický. Náš spolek Musica et Educatione by rád vyjádřil všem, kteří se organizačně i finančně podílejí na možnosti realizace tohoto 9. ročníku Litoměřických svátků hudby velký dík.

Za spolek Musica et Educatione

Zdeněk Kulda a Alena Kuldová

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku