x

BENEFIČNÍ ADVETNÍ KONCERT 2022

00

KOSTEL VŠECH SVATÝCH V LITOMĚŘICÍCH 11. 12. 2022 od 16:00 hodin

Naši tradiční diváci, zveme Vás, abyste se v tomto čase předvánočního shonu zastavili, zklidnili a užili si adventní koncert. Vaší účastí, zakoupením vstupenek i případnými finančními dary (pokladnička bude umístěna u pořadatelů při vstupu do kostela) zároveň podpoříte Asociaci rodičů dětí nevidomých a slabozrakých, která za tyto finanční prostředky pořizuje hmatové knížky pro ty nejmenší děti, které ještě nemohou umět používat Braillovo písmo.

Těšíme se na Vás, přijďte se v klidu užít námi pořádaný adventní koncert a poslechnout si nádherné operní hlasy Jakuba Pustiny, Šimona Svitka a Francisky Roggenbuck. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji od 10.11.2022 na recepci Kulturního a konferenčního centra, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice, telefon 416/732 805 nebo 776/338 515. Rezervace vstupenek je možná na: vstupenky.mkz-ltm.cz. Neprodané vstupenky budou k dispozici ještě hodinu před koncertem přímo v Kostele Všech svatých v Litoměřicích.

Podpořte zakoupením vstupenek, případně i finančním darem do pokladničky, pořízení hmatových knih pro ty nejmenší slabozraké a nevidomé děti, které ještě neovládají Braillovo písmo.

ÚČINKUJÍ:

 • Jakub Pustina – tenor
 • Šimon Svitok – baryton
 • Franziska Roggenbuck – soprán
 • Martina Svitková – piano

PROGRAM:

 • J. Offenbach: Hoffmannovy povídky: Elle a fui la tourterelle, árie Antonie
 • U. Giordano: ANDREA CHENIER: Nemico della patria, árie Gerarda
 • E. de Curtis: Non ti scordar di me
 • G. Puccini: LA BOHEME: Si, mi chiamano Mimi, árie Mimi
 • G. Verdi: DON CARLO: E lui!Desso l’Infante!… Dio che nell’alma, duet Rodriga a Dona Carlose
 • G.F. Händel: MESSIAH: He shall feed his flock
 • Traditional: Adeste fideles
 • Traditional: Moudré smíření
 • M. Reger: Mariä Wiegenlied
 • F. Schubert: Ave Maria
 • A. Adam: Cantique de Noel
 • K. Stecker: Koleda

Na tomto benefičním koncertu vystoupí tito umělci:

JAKUB PUSTINA – tenor

Jakub Pustina, rodák ze Žďáru nad Sázavou, měl blízký vztah k hudbě již od útlého mládí, kdy byl členem pěveckého sboru Žďáráček.  Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem. Je absolventem mnoha Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové.

Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží. V roce 2005 získal první cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech a v roce 2006 debutoval na jevišti Státní opery v Košicích jako Valentin v Gounodově opeře Faust a Markétka. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Zpíval i po boku Petra Dvorského, Josého Cury, Gabriely Beňačkové nebo Evy Urbanové. V roce 2008 založil Mezinárodní pěveckou soutěž v operním zpěvu, jako program podpory mladých nadějných talentů z celého světa. Tato soutěž sdružuje a prezentuje pěvce z více než šedesáti zemí světa a v letošním roce proběhl již 15. ročník. Jakub Pustina získal také v roce 2008 Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina za přínos v oblasti kultury.  

Od roku 2014 se Jakub Pustina ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat hlasovému oboru dramatického tenora a debutoval v Národním divadle Panama jako Canio (R. Leoncavallo – Komedianti). Po úspěšném představení svého hlasu na mezinárodní pěvecké soutěži WAGNERSTIMMEN v německém Karlsruhe byl Mezinárodní společností R. Wagnera vybrán pro projekt v Singapuru, kde v roce 2016 debutoval jako Erik ve Wagnerově opeře Bludný Holanďan. Ve stejném roce se také vrací do Panamy, tentokrát jako Macduff (G. Verdi – Macbeth).

V letošním roce zpíval svou životní roli Tristana ve Wagnerově opeře Tristan a Isolda a prince v opeře Rusalka od A. Dvořáka, obojí v divadle v Ústí nad Labem. V současné době zpívá roli Dalibora v opeře Dalibor od Bedřicha Smetany a to v divadle V Plzni.

Šimon Svitok – baryton

Vyštudoval operný spev na Hudobnej a tanečnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave u prof. Vlasty Hudecovej. Už počas štúdia spolupracoval so Slovenskou umeleckou agentúrou SLOVKONCERT, s ktorou absolvoval množstvo koncertných vystúpení. Nasledovala spolupráca s Komornou operou Bratislava a Kammer Oper Viedeň. V roku 1994 získal angažmá v Štátnej opere Banská Bystrica, kde dodnes pôsobí ako jeden z najpoprednejších sólistov. Od roku 2011 je jej umeleckým riaditeľom opery.

Doteraz naštudoval takmer 80 operných, operetných a muzikálových postáv, v prevažnej miere titulných a odohral viac než 900 predstavení, medzi inými aj po boku operných hviezd ako Ľubica Vargicová, Jolana Fogašová, Dragana Radakovic, Adriana Kučerová, Jana Kurucová, Cristina Baggio, Agnieszka Zwierko, Štefan Kocán, Peter Berger, Miroslav Dvoský, Pavol Breslik, Paolo Lardizzone, Max Jota, Hector Mendoza atď. Spolupracoval s operou Slovenského národného divadla Bratislava (SK),  s operou Národního divadla Moravsko-slezského Ostrava (ČR), operou Štátneho divadla Košice (SK), Národnou operetou Iona Daciana Bukurešť (Rumunsko), s Národným divadlom hudobnej komédie St.Peterburg (Rusko), so Štátnym komorným orchestrom Žilina (SK)..

V roku 2016 absolvoval svoj taliansky debut (Sanremo) ako Germont vo Verdiho opere La traviata po boku Lindy Campanelly ako Violetty a Oresta Cosima ako Alfréda, pod taktovkou Valtera Borina. V tom istom roku spolupracoval s talianskym dirigentom Fabiom Mastrangelom na produkcii novej inscenácie Pucciniho opery Tosca ako Scarpia. V júli roku 2017 bol ako Germont pozvaný na historicky prvý operný festival v arabskom svete v jordánskom Ammáne, uskutočnený v AMMAN´S ROMAN THEATRE pod dirigentskou taktovkou Lorenza Tazzieriho v réžii Luigiho Rossi.

V auguste 2017 debutoval ako Alfio v opere Sedliacka česť P. Mascagniho na talianskom MUSICA FESTIVAL BELLUNA, po boku Sofie Janelidze a Hectora Lopeza v réžii Alberta Palosciu, s dirigentmi Dejanom Savicom a Eddim De Nadai. V septembri 2017 dostal pozvanie z Čínskeho Macao International Music Festival, kde sa predstavil v dvojúlohe Dumasa a Schmidta v turínskej produkcii opery Andrea Chenier od U.Giordana spolu s Csillou Boross, Carlosom Ventre, Robertom Frontalim a dirigentom Marcom Guidarinim.

V apríli 2018 prijal pozvanie ako Monterone do koncertnej produkcie opery Rigoletto od G. Verdiho v Čínskom meste Chengdu so Sichuan Philharmonic Orchestrom v medzinárodnom sólistickom obsadení. V marci 2019 sa predstavil ako SCARPIA v Pucciniho opere TOSCA v talianskom Brugheriu pod dirigentskou taktovkou Stefana Giaroliho.

V júli 2022 prijal pozvanie na festival RÉCITAL LYRIQUE INTERNATIONAL vo Francúzskom Bordeaux, kde na dvoch OPERA GALA vystúpil po boku operných hviezd ako Piero Giuliacci, Alberto Profeta, Franze Daris, Paolo Battaglia… 

Predstavil sa divákom v Českej republike, Rakúsku, Maďarsku, Japonsku, Francúzsku, Rusku, Nemecku, Švajčiarsku, Španielsku, Taliansku, Rumunsku. Absolvoval viac než 30 turné po Japonsku, počas ktorých sa japonskému publiku predstavil napríklad ako Germont, Scarpia, Sharpless, Don Giovanni, Boni, Danilo, atď. a vystúpil na množstve operno-operetných koncertoch. Je laureátom niekoľkých speváckych súťaží, držiteľom Slovenských prémii za stvárnenie postáv Papagéna (W.A.Mozart: Čarovná flauta), Sharplessa (G.Puccini: Madama Butterfly), Onegina (P.I.Čajkovskij: Eugen Onegin), Mozarta (D.Dinková: Božský Amadeus), Oswalda (D.Dinková: Verdi), Samka (J.B.Foerster: Eva) a osemnásobný držiteľ DIVÁCKEJ CENY Štátnej opery ako najpopulárnejší sólista opery. Spolupracoval so Slovenskou televíziou či Slovenským rozhlasom. Je členom poroty mnohých medzinárodných speváckych súťaží.

Režijne a dramaturgicky sa podieľa na množstve mimoriadne úspešných a prestížnych koncertov. Počas jeho pôsobenia vo funkcii umeleckého riaditeľa opery dosiahla Štátna opera historicky najvyššiu návštevnosť a vznikla spolupráca Štátnej opery s Opera Academy Verona. Na jeho pozvanie do Banskej Bystrice taktiež zavítal svetoznámy taliansky režisér – maestro GIANFRANCO DE BOSIO, ktorý režíroval novú inscenáciu opery G. Donizettiho Maria Stuarda. Taktiež jeho pozvanie prijali svetové operné hviezdy ako Roberto Scandiuzzi, Yolanda Auyanet, Celso Albelo, Csilla Boross, Nunzia Santodirocco, Dragana Radakovic a ďalší.

Martina Svitková – vedúca korepetítorka

Vyštudovala hru na klavír na Konzervatóriu v Žiline pod pedagogickým vedením profesorky Evy Kudjovej. Následne študovala na Fakulte humanitných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sa v hre na klavíri zdokonaľovala u profesorky Zuzany Štiasnej-Paulechovej.

Už počas štúdia pracovala ako korepetítoka v Štátnej opere Banská Bystrica a od roku 1995 je jej internou korepetítorkou sólistov. V rokoch 1998–2000 pôsobila ako pedagogička na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici. Okrem korepetítorskej práce v divadle pravidelne spolupracuje s opernými sólistami aj koncertne, či už doma alebo v zahraničí.

Franziska Roggenbuck – soprán

Studentka německé konzervatoře a finalistka Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňáčkové  v Jihlavě v letošním roce 2022.

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku