x

Čtvrté Svátky hudby v Litoměřicích před startem

10

Litoměřice – Vše připraveno –  hlásí pořadatelé 4. ročníku „Litoměřických svátků hudby“. V Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii se 26. a 27. srpna představí vynikající čeští sólisté. V pátečním koncertu violoncellista Petr Nouzovský, houslový virtuos Václav Hudeček  a violistka Kristina Fialová. Neméně hodnotný zážitek slibuje i sobotní operní večer s mezinárodně uznávanou sopranistkou, držitelkou ceny Thálie  Simonou Houdou  Šaturovou a  s  tenoristou Petrem Nekorancem. 

Ten patří k nejvýraznějším talentům nastupující pěvecké generace. Je členem Bavorské státní opery a jejího operního studia. Za dalšími zkušenostmi po koncertu v Litoměřicích odletí do New Yorku. Tam je zatím jako jediný Čech zařazen na základě konkursu do Lindenmannova programu pro nejtalentovanější mladé pěvce z celého světa při newyorkské Metropolitní opeře. Sólové Interprety doprovodí v obou koncertních večerech, které začínají shodně vždy v 19,00 hodin, osvědčená Plzeňská filharmonie pod taktovkou vynikajícího dirigenta Tomáše Braunera.

Litoměřické svátky hudby pořádá  spolek „Musica et Education“  opět pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, za podpory Města Litoměřice, Ústeckého kraje, Státního fondu kultury a řady dalších sponzorů. A protože si svět letos připomíná 260 let od narození hudebního genia – W. A. Mozarta, nezůstanou stranou ani Litoměřičtí.

  „V pátečním koncertu zazní mj. poprvé nedávno objevená věta z Mozartovy koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr. Pilířem instrumentálního večera pak bude Brahmsův dvojkoncert pro housle, violoncello a orchestr.  Operní koncert v sobotu okoření dvě mozartovské árie a duet z Dona Giovanniho.  Dále budou na programu krásné árie z oper skladatelů Verdiho, Doniccetiho a Rossiniho“.

Věříme, že diváci budou s výběrem sólistů i s vlastním programem obou koncertních večerů spokojeni tak, jako byli spokojení diváci v loňském roce.

Podrobnější informace o akci i o interpretech najdete na webových stránkách festivalu – www.litomerickesvatkyhudby.eu i na www stránkách městských kulturních zařízení a také na facebooku na Litoměřické svátky hudby.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku