x

Do zahájení 5. ročníku „Litoměřických svátků hudby“ zbývají cca 4 měsíce

00

Přípravy na  5. ročník jsou v plném proudu. Na to, jak probíhají, jsme se zeptali Zdeňka Kuldy a Aleny Kuldové z pořádajícího spolku „ Musica et Education“.

Čím se členové spolku aktuálně zabývají?

Koncem listopadu 2016 jsme všem stávajícím i potenciálním sponzorům Litoměřických svátků hudby zaslali oslovovací dopisy a v současné době s nimi jednáme a uzavíráme Darovací smlouvy. S největšími dárci již máme smlouvy uzavřeny a s ostatními, pro naši činnost rovněž důležitými postupně jednáme. Rovněž jsme zaslali tak, jako každý rok, žádost o neinvestiční dotaci na Statní fond kultury ČR, Ústecký kraj a Město Litoměřice. Požádali jsme rovněž o záštitu nad naším festivalem a Ministr Kultury ČR Daniel Herman ji poskytl.

Bude se opět jednat o rozšíření festivalu do Lovosic?

V loňském roce proběhlo jednání na MÚ Lovosice se starostou, místostarostou a ředitelem Kulturního domu Lovoš o možnosti rozšíření Litoměřických svátků hudby o další koncertní den, který by se konal v Lovosicích.  Nakonec byl tento záměr odložen na letošní rok. V rámci 5. ročníku „Litoměřických svátků hudby již k tomuto rozšíření po vzájemné dohodě dojde a třetí koncert se uskuteční i v Lovosicích.

Jak bude program 5. ročníku „ Litoměřických svátků hudby“ sestaven ?

Letošní festival bude mít tři koncertní večery. První bude instrumentální, bude se konat v Pá 25.8.2017 od 19 hodin v Kostele Nanebevzetí panny Marie. Za doprovodu komorního tělesa Baroco sempre giovanne ( Baroko věčně mladé ) vystoupí jako sólisté Václav Hudeček – housle, Marek Zvolánek – trubka a Marek Vajo – trubka. Jako host dále vystoupí vítěz Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích. Naším cílem je seznamovat diváky postupně s různými sólovými nástroji a trubky ve spojení se svěží barokní hudbou vytvoří jistě v tomto krásném prostředí velmi silný divácký zážitek.

Druhý koncertní večer se bude konat rovněž v tomto kostele a Plzeňská filharmonie s dirigentem Tomášem Braunerem a operními pěvci Janou Kurucovou – mezzosoprán, Lucianem Mastrem – tenor a Martinem Bártou – baryton zahrají a zazpívají to nejlepší z opery G. Bizeta – Carmen. 3. koncertní večer se bude konat v Ne 3.9.2017 v Lovosicích v Kostele Svatého Václava. Na pořadu bude rovněž krásná barokní hudby komorního tělesa Barocco sempre giovane. Toto těleso rovněž doprovodí tenoristu Jakuby Pustinu, který již v Litoměřicích vystupoval a velmi talentovanou mladou fagotistku Denisu Beňovskou.

 Můžete říci něco více k jednotlivým interpretům a programu?

Myslíme, že celý program festivalu je dobře a citlivě sestaven. Rovněž sóloví umělci, kteří se představí divákům jsou velmi kvalitní. Postupně je představíme, takže sledujte webové stránky festivalu.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku