x

Letos se budou konat „Litoměřické svátky hudby“ již po šesté!

00

Přípravy na 6. ročník jsou v plném proudu. Na to, jak probíhají, jsme se zeptali předsedy spolku Musica et Educatione pana Zdeňka Kuldy.

Přípravy na 6. ročník festivalu „Litoměřické svátky hudby“, který proběhne ve dnech 24. – 26. 8. 2018, začaly již v listopadu 2017. Jako třídenní festival klasické hudby rozšířený do Lovosic se budou konat již podruhé. První dva koncertní večery se uskuteční tradičně v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích a třetí večer v Kostele sv. Václava v Lovosicích.

Co zajímavého nabídne tento 6. ročník divákům?

V letošním roce je cílem festivalu oslava 100letého výročí založení české státnosti. Proto budou především v Litoměřicích uvedena díla výhradně českých hudebních skladatelů, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Program již po konzultacích s dirigentem Tomášem Braunerem dostává konkrétní podobu, o které budeme veřejnost i naše příznivce postupně informovat. Již dnes můžeme prozradit, že v druhém, operním koncertním večeru si diváci budou moci poslechnout árie a dueta ze sedmi jak známých, tak i méně hraných českých oper.

Můžete naše čtenáře informovat o tom, která hudební tělesa a kteří sólový umělci na festivalu vystoupí? 

Oba koncertní večery v Litoměřicích doprovodí sólové umělce osvědčená Plzeňská filharmonie v čele s naším divákům již důvěrně známým dirigentem Tomášem Braunerem. V Lovosicích doprovodí sólové umělce rovněž osvědčené komorní těleso Barocco sempre giovane. Informaci o jednotlivých sólových umělcích poskytneme veřejnosti v některé z dalších tiskových zpráv, jakmile budou ukončena jednání a uzavřeny smlouvy s jejich agenturami. Předpokládáme, že na každém koncertním večeru vystoupí tři sóloví umělci, ať již profesionálové nebo vynikající mladí talentovaní umělci na začátku své kariéry.

 

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku