x

Lístky na čtvrté Litoměřické svátky hudby už jsou v prodeji

00

Předprodej vstupenek na v pořadí již čtvrtý ročník festivalu Litoměřické svátky hudby, začal. Vstupenky jsou k dispozici na pokladně Domu kultury Litoměřice. Zakoupit si je ale můžete i on-line na webových stránkách MKZ Litoměřice. Festival proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. srpna v jezuitském  kostele Zvěstování Panně Marii a opět přivítá špičkové interprety. Kromě hostitele Václava Hudečka se představí také sopranistka Simona Houda Šaturová, tenorista Petr Nekoranec, violistka Kristina Fialová nebo violoncellista Petr Nouzovský. Z hudebních těles se posluchači mohou těšit Plzeňskou filharmonii s dirigentem Tomášem Braunerem.

Lístky na první koncertní večer stojí 350 a 250 Kč. On-line si je můžete zakoupit ZDE.

Lístky na druhý koncertní večer stojí 380 a 280 Kč. On-line si je můžete zakoupit ZDE.

Pořadatel festivalu, Musica et Education, chce letošní 4. ročník festivalu zaměřit v úvodních částech koncertních večerů ke 260. výročí narození hudebního genia W. A. Mozarta. Proto jak do instrumentálního koncertního večera, tak i do koncertního večera operního chce zařadit skladby, árie z oper a písňovou tvorbu tohoto hudebního velikána.

První koncertní večer vystoupí za doprovodu Plzeňské filharmonie tito sólisté: violoncellista Petr Nouzovký, violistka Kristina Fialová a Václav Hudeček. Večerem bude znít hudba Wolfganga Amadea Mozarta a Johannese Brahmse.

Druhý koncertní večer vystoupí opět za doprovodu Plzeňské filharmonie sopranistka Simona Houda Šaturová a tenorista Petr Nekoranec. Tentokrát se jezuitským kostelem rozezní tóny Donizettiho, Verdiho, Rossiniho a opět i hudba W. A. Mozarta.

Záštitu nad 4. ročníkem „Litoměřických svátků hudby“ převzal ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman. I letošní ročník se uskuteční především díky podpoře hlavních mecenášů, manželů Aleny a Zdeňka Kuldových, kteří přípravy dalšího ročníku zahájili již na podzim 2015. Bez podpory veřejných zdrojů a soukromých sponzorů by realizace stále náročnějšího programu nebyla možná, a proto už nyní vyjadřuje Musica et Education všem velký dík.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku