x

Litoměřické svátky hudby 2016 již za čtvrt roku

01

Do „Litoměřických svátků hudby“ zbývá přibližně čtvrt roku.  Členové pořádajícího spolku „ Musica et Education“ intenzivně pracují na jejich přípravě a propagaci.   V době, kdy vyjde tento článek,   již budou plakáty, billboardy a na různých místech umístěny i bannery.  S Městskými kulturními zařízeními Litoměřice (MKZ)  dohodl spolek spolupráci při předprodeji vstupenek, který bude zahájen 6. června v pokladně domu kultury.  Vstupenky si zájemci budou mít možnost  zarezervovat i v elektronickém systému MKZ  Coloseum,  případně je zaplatit kreditní kartou na http://vstupenky.mkz-ltm.cz/.  Informace o  4.ročníku Litoměřických svátků hudby“ i o vlastním programu budou k dispozici od 1. června na www.mkz-ltm.cz/dumkultury/ a na www.litomerickesvatkyhudby.eu. Stejné informace budou postupně zveřejňovány na adrese „Litoměřické svátky hudby“ na Facebooku.

„Ukončili jsme jednání o dotacích  od Státního fondu kultury ČR,  z Fondu Ústeckého kraje a z grantu „Litoměřické kulturní léto“ a uzavřeli příslušné smlouvy,“ upřesňuje Zdeněk Kulda z pořádajícího spolku s tím, že uzavírání darovacích smluv a smluv o reklamě probíhá postupně již od ledna 2016. Úspěšné bylo i jednání o záštitě svátků hudby ministrem kultury Danielem Hermanem.  Členové spolku doufají, že se tentokrát osobně zúčastní zahajovacího koncertu. Pokračují rovněž jednání o zajištění zázemí pro umělce s novým managementem  Salva Guarda Service a.s.

 „Jsme rádi, že si Litoměřické svátky hudby našly své diváky. Všechny minulé ročníky byly vyprodány a setkaly se s příznivým ohlasem.  Také letošní program i obsazení slibuje stejně hodnotný umělecký zážitek jako loni.  Houslového virtuóza Václava Hudečka, který je zároveň uměleckým garantem  Svátků hudby již diváci dobře znají.  Novou informací o něm však je, že byl loni 10.září na soukromé audienci na italském velvyslanectví jako první Čech vyznamenán  Řádem italské hvězdy (Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia). Vyznamenání se uděluje italským občanům žijícím v zahraničí nebo cizincům, kteří se významně zasloužili o obnovu Itálie.

Druhý koncertní den, tedy 26.srpna vystoupí tenorista Petr Nekoranec – jedna z nejvýraznějších postav naší nastupující pěvecké generace.  Petr se narodil 25. 2. 1992 v Nových Dvorech u Polné. Zpěv studoval na Základní umělecké škole v Polné u Arnoštky Zemanové. V roce 2011 absolvoval Střední odbornou školu pedagogickou v Čáslavi a začal studovat na Konzervatoři Pardubice obor klasický zpěv u Jarmily Chaloupkové. Intenzívně spolupracuje také s renomovaným italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem. Od září 2014 je členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory. V dubnu 2016 jej v mnichovském Cuvilliés Theater čeká titulní role v opeře Albert Herring Benjamina Brittena.  Na svém kontě má ceny z řady soutěží včetně těch nejprestižnějších – např. v červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem prvního ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch,  v září 2014 obsadil 2. místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském městě Toulouse, v srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu a v listopadu 2015 získal 2. cenu v soutěži Stella Maris. Po vystoupení v Litoměřicích odlétá do Metropolitní opery do New Yorku, kde vyhrál konkurs na dvouletý pobyt v Lindemannově operním studiu pro mladé umělce.

Simona Houda-Šaturová je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta a rovněž renomovanou koncertní pěvkyní. K jejím profilovým operním rolím patří mj. Mozartova Konstanze (Únos ze serailu), Ilia (Idomeneo) a Donna Anna (Don Giovanni), Rossiniho Rosina (Lazebník sevillský), Donizettiho Lucie z Lammermooru a Adina (Nápoj lásky), Belliniho Julie (Kapuleti a Montekové) nebo Verdiho Violetta (La traviata) a Gilda (Rigoletto). Koncertní a operní produkce ji zavedly na pódia Teatro Colón v Buenos Aires, Théâtre du Châtelet v Paříži, Opéra de Monte-Carlo, Frankfurtské opery, athénské Megaron Mousikis, do newyorské Carnegie Hall, Konzerthausu ve Vídni, Tonhalle Zürich, Herkules-Saal v Mnichově a na festivaly v Salcburku, Edinburku a Lucernu. Je oblíbeným hostem Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, Aalto Theater v Essenu a  pražského Národního divadla. K dirigentům, s nimiž spolupracuje, patří Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Adam Fischer, Jiří Bělohlávek, Helmuth Rilling, Iván Fischer, Christopher Hogwood, Tomáš Netopil, Philippe Herreweghe, Neville Marriner, Leopold Hager, Sylvain Cambreling, Kent Nagano, Rolf Beck, Louis Langrée ad. Simona Houda-Šaturová je držitelkou Ceny Nadace Charlotty a Waltera Hamelových za vynikající pěvecké výkony (Lübeck 2007) a Ceny Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2001.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku