x

Litoměřické svátky hudby budou letos plné zážitků, začíná předprodej lístků

00

Dnes, tedy 10. června, začíná předprodej vstupenek na 3. ročník Litoměřických svátků hudby. „Naším záměrem je, aby naši diváci měli možnost zajistit si vstupenky v předstihu, ještě před letními prázdninami a obdobím dovolených,“ říká za organizátory festivalu Zdeněk Kulda z občanského sdružení Musica et education. Předprodej vstupenek včetně možnosti rezervace zajistí stejně jako loni Městská kulturní zařízení v Litoměřicích na pokladně v domě kultury.  Podrobnosti najdou na webových stránkách MKZ.

 „Letošní ročník slibuje opět mimořádné zážitky,“  říká spoluorganizátorka festivalu Alena Kuldová. První koncertní večer bude tradičně instrumentální a bude patřit mistrovským houslím. Diváci se mohou těšit v úvodu na Vivaldiho koncert g moll pro dvoje housle a orchestr a následně na Mozartův koncert G dur pro housle a orchestr v podání vynikajícího houslisty mladé generace Jana Mráčka, vítěze prestižní světové houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni. Vrcholem tohoto večera bude Dvořákův koncert op. 53 pro housle a orchestr v podání houslového virtuosa Václava Hudečka. Druhý koncertní večer ozdobí pěvecké hvězdy světového formátu. Litoměřickému publiku se představí skvělý slovenský basista Štefan Kocán, který vystupuje jako stálý host v Metropolitní opeře v New Yorku. Jako svého hosta si přizval vynikající sopranistku rumunského původu Andu-Louisu Bogzu, členku Národního divadla a Státní opery v Praze, která zpívala na mnoha světově známých operních scénách. Po úvodní předehře v podání Plzeňské filharmonie vystoupí oba operní pěvci s áriemi a duety skladatelů: Handla, Mozarta, Dvořáka, Smetany a Verdiho. Po oba dva koncertní dny – tedy 4. i 5. září bude Plzeňskou filharmonii, která si vydobyla renomé u nás i v zahraničí,  řídit jeden z nejlepších dirigentů mladé generace Tomáš Brauner.

  Litoměřické svátky hudby se staly součástí Letního kulturního kalendáře města a budou svým způsobem vyvrcholením letní kulturní sezóny. Záštitu nad nimi převzal ministr kultury Daniel Herman. Hlavním partnerem se stane Město Litoměřice, významnou podporu získal festival od Ústeckého kraje. Generálním sponzorem je INEX Česká republika s.r.o., hlavním sponzorem je Lafarge a.s.

 „Těší nás, že se nám daří vytvářet tradici těchto koncertů kvalitní vážné hudby, která si již našla své diváky i sponzory. Vážíme si jejich podpory a děkujeme za ni,“  říkají za organizátory Alena a Zdeněk Kuldovi.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku