x

Litoměřické svátky hudby poprvé i v Lovosicích

10

25. a 26. srpna v Litoměřicích se v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii uskuteční již pátý ročník festivalu Litoměřické svátky hudby. 3. září pak v rámci této hojně navštěvované a populární akce proběhne také velký koncert v Lovosicích v kostele svatého Václava. Koncerty začínají vždy od 19:00 hodin.

První koncertní večer 25. 8. 2017 se kromě hostitele Václava Hudečka představí také vynikající sólisté Marek Zvolánek – trubka a Marek Vajo – trubka. Druhý koncertní večer 26. 8. 2017 se posluchači mohou těšit na Plzeňskou filharmonii s dirigentem Tomášem Braunerem, který připravil pro diváky atraktivní galakoncert na téma „To nejlepší z Carmen“.

Třetí koncertní večer se bude poprvé konat v Lovosicích. Vystoupí zde komorní těleso Barocco sempre giovane s krásnými skladbami vrcholného baroka. Soubor má za sebou jižž stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moravia, MHF České doteky hudby, Pardubické hudební jaro, Mladé pódium, Svátky hudby v Praze, Podblanický podzim, Theatrum Kuks, Čarovné tóny Macochy, Klášterní hudební slavnosti, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudebna jar,  Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul ‘da, MusicFest of George Lobkowicz, atd.), jeho koncerty vysílala v přímém přenosu Česká televize, Televize Noe, Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Za doprovodu tohoto tělesa vystoupí dále vynikající tenorista Jakub Pustina, který zpíval po boku Petra Dvorského, Josého Cury nebo Evy Urbanové. V roce 2007 debutoval na jevišti Státní opery v Košicích. Od roku 2011 pravidelně vystupuje v Národním divadle Praha a ve Slovenském národním divadle Bratislava. V roce 2014 debutoval v Národním divadle v Panamě, kde se také v roce 2015 představil jako Canio z Leoncavallových Komediantů. V současné době se věnuje především interpretaci Richarda Wagnera, kterého měl možnost prezentovat i v rámci nejprestižnějšího festivalu Richarda Wagnera v německém Bayreuthu. V Litoměřicích pro zájem diváků vystupoval i na benefičních koncertech ve prospěch Asociace rodičů nevidomých a slabozrakých dětí. Je pořadatelem již 10. Ročníku velké mezinárodní pěvecké soutěže mladých operních talentů. Spolek Musica et Education rovněž podporuje na začátku umělecké dráhy mladé talentované umělce. Proto zde vystoupí rovněž se sólovými skladbami vynikající fagotistka – absolventka Pražské konzervatoře Denisa Beňovská. V letošním roce 2017 úspěšně složila přijímací zkoušky na německou univerzitu –  Hochschule für Musik und Theater ,,Felix Mendelssohn Bartholdy“ Leipzig, kde pokračuje ve svých studiích u uznávaného profesora a fagotisty Jörg Michael Thomé.

Záštitu nad 5. ročníkem „Litoměřických svátků hudby“ převzal ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman. Předprodej lístků na koncert v Lovosicích je již zahájen. Lístky lze zakoupit v informačním centru Lovosice nebo v Kulturním středisku Lovoš.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku