x

Litoměřické svátky hudby se blíží

00

LITOMĚŘICE – Návštěvníci loňského úspěšného 1. ročníku se dle reakcí řady z nich těší i na letošní 2. ročník „Litoměřických svátků hudby“.

Houslový virtuóz Václav Hudeček v unikátním spojení se světoznámou sopranistkou Evou Urbanovou a charismatickým barytonistou Jakubem Pustinou, představí za doprovodu pětačtyřicetičlenné Plzeňské filharmonie řízené vynikajícím dirigentem Tomášem Braunerem v rámci letošního Roku České hudby především skladby A. Dvořáka, dále pak skladby W. A. Mozarta, G. Verdiho a G. Rossiniho, G. Puciniho a P. Mascagniho. Vstupenky na tento zahajovací koncert jsou již vyprodány.

Ti, na které již nezbyly vstupenky na 1. koncertní den si nemusí zoufat. Na skvělý umělecký zážitek se mohou těšit také druhý festivalový den, který bude sice žánrově odlišný, ale rovněž velmi kvalitní. Barokní hudba ve svěžím provedení houslového virtuosa Václava Hudečka společně s jeho hosty – mladým, mezinárodními úspěchy ověnčeným houslistou Petrem Matějákem, vynikající sólistkou komorního orchestru Musica Minore Ivanou Kovalčíkovou a také s laureátem letní Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích za doprovodu vynikajícího komorního orchestru Musica Minore zahrají postupně skladby J. S. Bacha, J. Bendy, A. Vivaldiho, v partech od sólových houslí až po čtvery housle.

„Litoměřické pěvecké sbory jsou špičkové a uznávané. To je také důvod, proč chceme, aby na našich festivalech vedle profesionálních umělců měli možnost vystoupit i tyto místní pěvecké sbory. Pro letošní 2. Ročník „Litoměřických svátků hudby“ jsme oslovili ženský pěvecký sbor Cantica Bohemica. Tento druhý koncertní večer se mohou návštěvníci těšit na jejich tři velmi pěkné renesanční skladby.

Slavnostní zahájení a první koncertní večer festivalu se uskuteční 29. srpna od 19 hodin. Druhý koncertní večer festivalu se uskuteční v sobotu 30. srpna opět od 19 hodin. Cena vstupenky na první koncertní den byla 340 Kč a koncert je již vyprodaný. Na druhý koncertní den je cena vstupenek 240 Kč a je možné je zakoupit v předprodeji. Předprodej vstupenek byl zahájen již 1. 7. 2014 v pokladně Domu kultury Litoměřice, Na Valech 2028 ( Po – Pá 8,00 – 20,00 hod., rezervace 416/732 805 nebo 776/338 515 ). Bližší informace k dramaturgii festivalu najdete na http://vstupenky.mkz-ltm

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku