x

Litoměřické svátky hudby se vydařily, lístky byly vyprodané

00

Litoměřice – Druhý ročník Litoměřických svátků hudby dopadl nad očekávání. Dvoudenní festival přilákal do jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie tisíc lidí.

Hvězdami prvního koncertního večera byl houslový virtuóz Václav Hudeček ve spojení se světoznámou sopranistkou Evou Urbanovou a neméně slavným barytonistou Jakubem Pustinou. Lístky na nevšední podívanou se v pokladně Domu kultury dlouho neohřály. Lidé si je rozebrali už několik týdnů před koncertem. A evidentně dobře věděli proč. Prostory jezuitského kostela světoznámým skladbám A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Verdiho,G. Rossiniho, G. Puciniho a P. Mascagniho dodaly naprosto unikátní atmosféru, která zákonitě musela oslovit všechny generace.

Stejně úspěšný byl i druhý koncertní večer, na který si Václav Hudeček pozval hned několik hostů. Mimo jiné mezinárodními úspěchy ověnčeného houslistu Petra Matějáka. Hned tři skladby si připravil také litoměřický ženský pěvecký sbor Cantica Bohemica.

„Příprava letošních Litoměřických svátků hudby byla velmi náročná – trvala necelý rok. Tým našeho pořadajícícho sdrružení Musica et education není příliš velký, ale díky stoprocentnímu nasazení jsme všechno zvládli. Chtěl bych poděkovat Severočeské galerii a také Technickým službám města Litoměřice za jejich velké pochopení a velmi dobrou spolupráci,“ uvedl pořadatel Zdeněk Kulda.

Druhý ročník Litoměřických svátků hudby měl takový úspěch, že pořadatelé už teď pracují na třetím. „Do konce září se náš pořádající tým musí sejít, abychom společně popřemýšeli jak s festivalem naložíme příští rok. Zamyslet se musíme hlavně nad místem konání a také nad celkovou koncepcí této akce,“ dodává Zdeněk Kulda. Dle jeho slov se ovšem můžeme těšit na velké překvapení. Zdá se tedy, že v Litoměřicích byla nastartována jedinečná kulturní tradice.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku