x

Litoměřické svátky hudby – třetí koncertní večer v Kostele svatého Václava v Lovosicích

00

Tento koncertní večer, který se bude konat v neděli 26. 8. od 19 hodin v kostele sv. Václava v Lovosicích. Diváci se mohou těšit na díla světových i českých skladatelů jako je Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Claude Debussy a Hanuš Jan Trneček. Představí se nám výrazná osobnost českého interpretačního umění – mezinárodně uznávaná harfenistka Kateřina Englichová a dvě mladé, talentované sopranistky, které spolupracují s italským tenoristou a pedagogem Antoniem Caragnelem – Kristýna Kůstková a Nikola Uramová. Třetí koncertní večer doprovodí komorní soubor Barocco sempre giovanne, který si mohli diváci poslechnout v Lovosicích již v loňském roce.

Kateřina Englichová –Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zděňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad . Zúčastnila se festivalů – Tanglewood, Tuscon Music Festival v USA, Red Sea Festival v Izraeli, Pacific Music festival v Japonsku, Pražské jaro, Pražský podzim a mnoho dalších. Vedla mistrovské kurzy v Usa, Kanadě, Honkongu, Itálii a Lucembursku. Vystoupila jako sólistka, mimo jiné, s Filadelfským symfonickým orchestrem, San Francisco Chamber Orchestra, Vancouver Symphony Orchestra, Brandenburským symfonickým orchestrem, s Budapešťským symfonickým orchestrem, s Českou filharmonií, s Brněnskou filharmorminí ad. Vystudovala Konzervatoř v Praze a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově Institutu ve Filadelfii. V roce 2017 dokončila postgraduální studium na Hochschule für Music Hanns Eisler v Berlíně. Vystupuje po celé Evropě, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu, Austrálii a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. S Českou filharmonií debutovala v roce 2008.

Kristýna Kůstková je jedním z výrazných talentů nejmladší pěvecké generace. Je studentkou čtvrtého ročníku klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, se kterou se zúčastnila mnoha zahraničních zájezdů, natáčení několika CD a také výchovného pořadu do České televize. Sólově vystoupila na Nové scéně Národního divadla pod taktovkou Jana Chalupeckého jako Esmeralda v projektu (Vy)prodaná nevěsta, dále v představeních Mozartovo leporelo, Malý kominíček a také ve Stavovském divadle v České mši vánoční. Spolupracovala s Olomouckou i Karlovarskou filharmonií, s Komorní filharmonií Pardubice ad. Pravideně spolupracuje se souborem Barocco sempre giovanne a s Václavem Hudečkem. Získala řadu ocenění, např. 1. cenu v soutěži Pražský pěvec, 1. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v kategorii Operní naděje a mnoho dalších.

Sopranistka Nikola Uramová patří také mezi nejvýraznější talenty nastupující mladé generace. Studovala klasický zpěv na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Mgr. Jarmily Chaloupkové a nyní studuje na HAMU v Praze. V současné době je také studentkou slavného italského tenoristy a školitele Antonia Caragnela. Nyní vystupuje na koncertech s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, či Barocco sempre giovanne. Účinkovala také v operách Divadelní ředitel (W. A. Mozart), Il Parnaso confuso (J. Mysliveček), představila se v roli Euridice z opery Orfeus (C. Monteverdi), či v roli Suor Angeliky ze stejnojmenné opery (G. Puccini) atd. Zpívala například i v Obecním domě s orchestrem Pražské komorní filharmonie spolu se Simonem Keenlysidem a Štefanem Kocánem. Dále účinkuje s osobnostmi, jako je Štefan Margita či Václav Hudeček.

Více informací naleznete na našich facebookových stránkách „Litoměřické svátky hudby a na našich www.litomerickesvatkyhudby.eu, kde jsme již zveřejnili fotografie i umělecké životopisy jednotlivých vystupujících i „Program“ všech tří koncertních večerů festivalu. Předprodej vstupenek na první dva koncertní večery v Litoměřicích byl již zahájen na Recepci kulturního a konferenčního centra Litoměřice, Telefon: 416 732 805, mobil 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz. Rezervace možná  na: vstupenky.mkz-ltm.cz. Předprodej vstupenek na třetí koncert v Lovosicích bude zahájen 1.6.2018. Vstupenky bude možno zakoupit i v kanceláři Kulturního střediska Lovoš, Telefon: 416 532 140 a na Informační centru Lovosice, Telefon: 416 571 174.

Veronika Kalakajová
Zdeněk Kulda

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku