x

Litoměřické svátky hudby vstupují v tomto roce, kdy město Litoměřice bude slavit 800 let od svého založení, již do svého 7. ročníku

00

Letní festival klasické hudby „Litoměřické svátky hudby“ chce rovněž přispět k oslavám 800-ti let od založení města. Z tohoto důvodu manželé Kuldovi ze spolku Musica et Educatione vyzvali skladatele a dirigenta Jiřího Kabáta ke složení i oddirigování krátké oslavné skladby, kterou bude festival zahájen a kterou bude vzdán hold tomuto úctyhodnému výročí. Tento třídenní festival již má svou pevnou strukturu.

První koncertní večer se bude konat 30.8.2019 v Kostele Zvěstování panně Marii v Litoměřicích jako vždy od 19,00 hodin. Plzeňská filharmonie bude vystupovat v redukovaném obsazení cca 30 členů orchestru. Toto obsazení bylo zvoleno záměrně a vhodně ke skladbám, které budou na programu. Jako sólisté se letos představí houslový virtuóz Václav Hudeček a s ním pak skladatel a dirigent Jiří Kabát jako vynikající hráč na violu. Po čtyřech letech se podařilo dohodnout a zajistit vynikajícího houslistu a koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka, na jehož umělecký výkon se mohou diváci rovněž velmi těšit.

Druhý koncertní večer se bude konat 31.8.2019 rovněž v 19,00 hodin na stejném místě a bude samozřejmě operní. Plzeňská filharmonie v plném obsazení i s dirigentem Tomášem Braunerem  v něm doprovodí operní pěvce, které si manželé Kuldovi pro diváky přáli a podařilo se je získat. Po čtyřech letech se vrátí na litoměřické pódium jeden z nejlepších světových basistů a stálý host Metropolitní opery v New Yorku Štefan Kocán. Dále to bude mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, v současné době stálá členka drážďanské Semperoper a v neposlední řadě mladá a velmi nadějná sopranistka Slávka Zámečníková, která je členkou Operního studia Staatsoper Unter den Linden v Berlíně.

Třetí koncertní večer se bude konat již třetí rok v Lovosicích v Kostele svatého Václava a to 1.9.2019 od 19,00 hodin. Na programu budou skladby vrcholného baroka, které divákům v Lovosicích představí poprvé v tomto městě sám houslový virtuóz Václav Hudeček. S mistrem vystoupí rovněž vítěz jeho Luhačovické houslové akademie a oba sólisty doprovodí komorní těleso Arti Allegre.

Program prvního koncertního večera je již prakticky sestaven, ale program dalších koncertních večerů se v současné době dovytváří. Jak o programu jednotlivých koncertních večerů, tak o jednotlivých vystupujících umělcích Vás diváky budeme podrobněji informovat v dalších tiskových zprávách. Chtěli bychom Vás rovněž informovat o změně v organizačním zajištění festivalu.

Za spolek Musica et Educatione
Zdeněk Kulda a Alena Kuldová

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku