x

Mistři smyčců i operních árií nadchli litoměřické publikum

00

Nadšeným aplausem a dlouhotrvajícím potleskem vestoje odměnilo publikum aktéry obou koncertů  4. Litoměřických svátků hudby, které v sobotu skončily v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii.

„Bylo to něco nádherného, dlouho na to nezapomenu. Pro mě svátek doslova a do písmene! “ Svěřila své dojmy bezprostředně po prvním koncertu Ivana Beránková, která přijela až z Chomutovska.  Slova superlativů měly pro operní večer, výkony sólistů i Plzeňské filharmonie Soňa Pohlová s kamarádkou Zdeňkou, které přišly na litoměřický festival už potřetí.  Slova chvály zněla také na adresu pořadatelů – místního spolku Musica et Education i sponzorů, bez nichž by se Svátky hudby jen těžko uskutečnily.

V prvním koncertu vynikli mistři smyčců,  houslista Václav Hudeček, violoncellista Petr Nouzovský a violistka Kristina Fialová-Nouzovská. Kromě Brahmsova díla zazněla v jejich podání poprvé v Česku i unikátní, nedávno objevená  věta z Mozartovy koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr.  Mimořádným zážitkem byl i sobotní operní večer, ve kterém excelovali držitelka Ceny Thálie sopranistka Simona Houda Šaturová a mladý tenorista Petr Nekoranec, mimořádný talent nastupující pěvecké generace.  Nejprve v mozartovských ariích  z Dona Giovanniho,  pak  v Donizettiho, Verdiho a Rossiniho dílech, aby pak skvělý večer zakončili duetem  Adiny a Nemorina  z Donizettiho „Nápoje lásky“.  Výkony interpretů umocnila Plzeňská filharmonie  dirigovaná Tomášem Braunerem.

„Jsem velmi mile překvapená.  Prostředím, atmosférou i publikem,  před kterým mi to zpívalo skoro samo,“  řekla mi po koncertu Simona Houda Šaturová, kterou teď čeká natáčení CD a pak koncerty v Dánsku s Kodaňským rozhlasovým orchestrem.  Podobně hodnotil Svátky hudby i Petr Nekoranec. Také pro něj  to rozhodně nebyl jen zdvořilostní kompliment:  „Zpívalo se mi tu moc dobře, Litoměřice mě okouzlily, jak prostředím, tak i festivalem samotných, takových akustických prostor je u nás málo,“  uvedl Petr – čtyřiadvacetiletý talent české i mezinárodní operní scény, který týden po litoměřickém koncertu odlétá do New Yorku,  kde získal stipendium při proslulé Metropolitní opeře.  Oba sólisté  se prý někdy v budoucnosti rádi na litoměřické Svátky hudby vrátí.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku