x

Operní galakoncert, který se bude konat 26. 8. 2017 od 19,00 hodin v rámci 5. ročníku „Litoměřických svátků hudby“ bude jak hudbou, tak interprety skvělý a diváci by si ho neměli nechat ujít

00

Když jsme se po skončení 4. ročníku „Litoměřických svátků hudby radili nad dramaturgií operního koncertního večera s dirigentem Plzeňské filharmonie Tomášem Braunerem, navrhl nám, že připraví Galakoncert na téma „To nejlepší z Carmen. Carmen je opera z roku 1875, jejímž autorem je Georges Bizet. Autory libreta jsou Henri Meilhac a Ludovic Halévy na motivy stejnojmenné novely Prospera Mériméeho. Při své premiéře 3. března 1875 zcela propadla. Bizet zemřel čtvrt roku po premiéře zklamán, ale pevně přesvědčen, že se jedná o jeho nejlepší operu. Za pravdu mu dal teprve o několik let později stále sílící úspěch v zahraničí. Toto dílo je dnes počítáno mezi nejpopulárnější a nejuváděnější opery vůbec.

Většina diváků již jistě tuto operu někdy v minulosti shlédla. Divák může Bizetovu krásnou hudbu, nádherné árie a dueta poslouchat opakovaně a pokaždé s trochu jiným, ale příjemným prožitkem. Hodně záleží na interpretech – operních pěvcích. Hlavní hvězdou galakoncertu bude mezzosopranistka Jana Kurucová, sólistka Deutsche Oper Berlin v roli Carmen. Vystupovala v celé řadě evropských operních domů i v operních domech v asijských zemích. Obdivuhodná je i její koncertní činnost. Nedávno se vrátila z měsíčního pobytu v Japonsku.

Společně s ní vystoupí, jako její hosté, italský tenorista Luciano Mastro v roli Dona José, barytonista Martin Bárta v roli toreadora a sopranistka Kristýna Vylíčilová v roli Micaëly. Luciano Mastro v současné době působí ve stálém angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a je pravidelným hostem evropských operních domů. Martin Bárta vystupuje v řadě evropských operních domů i na operních festivalech doma i v zahraničí. Od roku 2006 vyučuje Martin Bárta sólový zpěv na AMU v Praze, Kristýna Vylíčilová je pravidelným hostem českých a slovenských operních scén. Věnuje se rovněž koncertní činnosti. Vystupovala na prestižních hudebních a operních festivalech jako MOF Smetanova Litomyšl a Olomoucké barokní slavnosti. Věříme, že takto koncipovaný galakoncert bude pro diváky přitažlivý a atraktivní nejen krásnou hudbou a operním zpěvem, ale i atraktivními a velmi kvalitními mezinárodně osvědčenými zpěváky.

Zdeněk Kulda – Musica et Education – spolek

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku