x

Páteční zahajovací večer bude mít pod taktovkou dirigent Tomáš Brauner

00
T Brauner
T Brauner

Páteční zahajovací večer bude mít tzv.pod taktovkou talentovaný dirigent Tomáš Brauner.
V současné době se řadí k velmi vyhledávaným dirigentům své generace. Vystudoval hru na hoboj a dirigování na Pražské konzervatoři a obor dirigování na Hudební akademii múzických umění. V roce 2010 se stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropouluse v Aténách. Od září 2013 se nově stává šéfdirigentem Plzeňské filharmonie. Pozici hlavního hostujícího dirigenta zastává od roku 2006 také v Českém národním symfonickém orchestru. Tomáš Brauner pravidelně spolupracuje s renomovanými orchestry, jakými jsou např. Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražská komorní filharmonie, Státní moskevský rozhlasový orchestr, Orchestra of colours Athény, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravská filharmonie Olomouc a mnoho dalších. V dubnu 2008 se podílel na nastudování Janáčkovy opery Její pastorkyňa v Mexico City v Palacio del Bella Artes.

Jako operní dirigent působí v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni, Státní opery Praha a také pravidelně spolupracuje s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě, kde se podílel např. na nastudování Verdiho Otella, Nabucca, Massenetova Dona Quichotta či Gounodovy opery Romeo a Julie ad.. Sezóna 2013/14 zahrnuje debut se Symfonickým orchestrem Hl. m. Praha FOK, s Filharmonií Südwestfalen. Natáčení symfonické básně Manfred P. I. Čajkovského se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Provedení Brahmsova Německého requiem s Janáčkovou filharmonií Ostrava či turné po Číně a Koreji PKF. V plzeňské opeře nastudoval Tomáš Brauner Gounodova Fausta.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku