x

Podpořte svou účastí na adventním benefičním koncertu pořízení hmatových knih pro slabozraké a nevidomé děti

00

BENEFIČNÍ ADVETNÍ KONCERT – 14. 12. 2019 od 16,00 hodin
KOSTEL VŠECH SVATÝCH V LITOMĚŘICÍCH

Tak jako každý rok, tak i letos po páté spolek Musica et Education  pořádá 14. 12. 2019 od 16 hodin v Kostele Všech svatých na Mírovém náměstí v Litoměřicích benefiční koncert. Finanční prostředky, které spolek získá z prodeje vstupenek a případných finančních darů budou zaslány na účet Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých ČR, která je použije na pořízení knih pro nejmladší nevidomé děti s hmatovými ilustracemi. Na tomto benefičním koncertu vystoupí a rádi jej podpoří tito umělci:

Jakub Pustina  (tenor) –  Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem. Je absolventem Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží. V roce 2005 získal první cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech a v roce 2006 debutoval na jevišti Státní opery v Košicích jako Valentin v Gounodově opeře Faust a Markétka. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Ztvárnil je na jevištích Státní opery v Košicích, Národního divadla v Bratislavě, Národního divadla v Praze, Moravského divadla v Olomouci, Jihočeského divadla v Č. Budějovicích nebo Divadla J. K. Tyla v Plzni. Zpíval po boku Petra Dvorského, Josého Cury, Gabriely Beňačkové nebo Evy Urbanové. Debutoval rovněž v Národním divadle v Panamě jako Canio (R. Leoncavallo – Komedianti). Již řadu let pořádá a je v současné době ředitelem Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, jejíž loňským vítězem byl právě barytonista Luvuyo Mbundu.

Nikola Uramová (soprán) – patří mezi nejvýraznější talenty nastupující mladé generace. Narodila se 17. července 1994 v Mladé Boleslavi. Hudební studia započala na ZUŠ v Mladé Boleslavi. V roce 2010 začala studovat klasický zpěv na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Mgr. Jarmily Chaloupkové a nyní studuje na HAMU v Praze. V současné době je také studentkou slavného italského tenoristy a školitele Antonia Carangela. Nyní vystupuje na koncertech s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, či Barocco sempre giovanne. Účinkovala také v operách Divadelní ředitel (W. A. Mozart), Il Parnaso confuso (J. Mysliveček), představila se v roli Euridice z opery Orfeus (C. Monteverdi), či v roli Suor Angeliky ze stejnojmenné opery (G. Puccini) atd. Zpívala například i v Obecním domě s orchestrem Pražské komorní filharmonie pod taktovkou Rastislava Štúra spolu se Simonem Keenlysidem a Štefanem Kocánem, sólisty Metropolitní opery v New Yorku, na Pražském Hradě spolu se Štefanem Kocánem a dále účinkuje s osobnostmi jako je Štefan Margita či Václav Hudeček. Nikola Uramová je laureátkou několika pěveckých soutěží, včetně Mezinárodní pěvecké soutěže v Olomouci v roce 2012. Ve stejném roce získala první cenu v juniorských kategoriích na Mezinárodní pěvecké soutěži W. A. Mozarta v Praze. V roce 2013 získala třetí místo v juniorské kategorii na Písňové soutěži Bohuslava Martinů a druhou cenu v Soutěži konzervatoří ČR, dále v roce 2014 třetí cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci a první cenu v Karlových Varech na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka. V současné době pokračuje ve studiu zpěvu v italské Padově.

Mbundu Luvuyo (baryton) –  vyrostl v Khayelitsha (Západní Kapsko v Africe). Se zpěvem začal již na škole. Poté začal zpívat jako ad hoc zpěvák pro operu v Kapském městě, než se přihlásil na UCT Opera School, kterou absolvoval pod vedením Prof. Sidwill Hartmana. V roce 2015 se umístil na 3. místě soutěže Amazwi Omzantsi a podílel se například na produkcích “Il Viaggio a Reims” a “La Traviata”. Zúčastnil se také Mezinárodního operního programu Les Azuriales v Nice (Francie, září 2017), kde získal 3. cenu ve vokální soutěži. Stal se semifinalistou světové soutěže Placida Dominga „Operálie“ a v současné době je členem operního souboru v Oper am Rhein v Dusseldorfu.

V roce 2017 zpíval roli Papagena v představení Kouzelná flétna operní školy CTO / UCT a stal se zároveň vítězem pěvecké soutěže The Schock 2017. Od roku 2018 vystupoval na mnoha prestižních koncertech v Německu a na Mauriciu. Publiku se ve stejném roce prezentoval jako Malatesta z Donizettiho opery Don Paquale. Na celosvětově prestižní Mezinárodní pěvecké soutěži Gabriely Beňačkové 2018, v konkurenci šedesáti zemí světa, získal první místo.

Doc. MgA. Marta Vašková – (klavírní doprovod) – je profesorkou hry na klavír na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jako docentka od r. 1986 působí na katedře zpěvu – obor klavírní spolupráce. Kromě dlouholeté pedagogické práce aktivně koncertuje s významnými operními zpěváky doma i v zahraničí – Německo a Rakousko. Doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod.

My organizátoři tohoto benefičního koncertu věříme, že přijdete podpořit v tomto adventním čase, tak jako minulé roky dobrou věc, a že program tohoto adventního koncertu v podání pozvaných umělců pro Vás bude jak krásným hudebním zážitkem, tak odměnou za tuto podporu.

Vstupenky budou v předprodeji od 6. 11. 2019 na Recepci hradu, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice, telefon 416/732 805 nebo 776/338 515. Rezervace vstupenek je možná na: VSTUPENKY.MKZ-LTM.CZ Neprodané vstupenky budou k prodeji hodinu před koncertem u vstupu do Kostela Všech svatých. Na www stránkách MKZ Litoměřice a na www.litomerickesvatkyhudby.eu  budou uveřejněny rovněž informace k benefičnímu koncertu. Tyto informace budou v průběhu listopadu postupně zveřejňovány rovněž na Facebooku na „Litoměřické svátky hudby“.

Program ( změna Programu vyhrazena ):
Nikola Uramová, soprán (CZ), Jakub Pustina, tenor (CZ), Mbundu Luvuyo, baryton (Afrika)

Traditional: African piece (Mbundu Luvuyo)
G. F. Händel: V’adoro pupille (Nikola Uramová)
G. Bizet: Agnus Dei (Jakub Pustina)
Piano solo (Marta Vašková)
Ch. Gounod: Modlitba Valentina (Mbundu Luvuyo)
J.J.Ryba: Rozmilý slavíčku (Nikola Uramová)
Traditional: Dormi Jesu (Jakub Pustina)
Piano solo (Marta Vašková)
F. Mendelssohn: Lord God of Abraham (Mbundu Luvuyo)
C. Franck: Panis Angelicus (Nikola Uramová, Jakub Pustina)
K. Stecker: Koleda (Nikola Uramová, Jakub Pustina)

 

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku