x

Podpořte svou účastí na adventním benefičním koncertu pořízení hmatových knih pro slabozraké a nevidomé děti

00

Tak jako každý rok, tak i letos spolek Musica et Education  pořádá o adventní neděli 3. 12. 2017 od 16 hodin v Kostele Všech svatých na Mírovém náměstí v Litoměřicích benefiční koncert. Finanční prostředky, které spolek získá z prodeje vstupenek a případných finančních darů budou zaslány na účet Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých ČR, která je použije na pořízení knih v Braillově písmu s hmatovými ilustracemi. Na tomto benefičním koncertu vystoupí a rádi jej podpoří tito umělci:

Gabriela Beňáčková (soprán) – je operní a koncertní pěvkyní světového formátu. V roce 1969 se stala absolutní vítězkou 4. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Talentovanou sopranistku angažoval v r. 1970 do Národního divadla v Praze ředitel Přemysl Kočí.  Působila zde 11 let a ztvárnila řadu nádherných operních postav. Většinu života prožila na předních světových operních scénách. V roce 1994 byla historicky poprvé v Metropolitní opeře v New Yorku uvedena Rusalka Antonína Dvořáka, kde Gabriela Beňačková jako dosud nepřekonaná Rusalka zcela oslnila publikum.  Velkou ctí pro ni bylo pozvání do Vatikánu, kde zpívala pro papeže Jana Pavla II., s nímž se měla možnost osobně setkat.

Jejím nejoblíbenějším a nejčastějším operním partnerem na zahraničních scénách byl tenorista Placido Domingo a na jevišti Národního divadla v Praze tenorista Ivo Žídek a tenorista Peter Dvorský.  Je držitelkou ceny Grammy, titulu Národní umělkyně a státního vyznamenání Za zásluhy v oblasti kultury. V letošním roce byla slavnostně uvedena do Síně slávy Národního divadla v Praze.

 Jakub Pustina  (tenor) –  Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem. Je absolventem Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží. V roce 2005 získal první cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech a v roce 2006 debutoval na jevišti Státní opery v Košicích jako Valentin v Gounodově opeře Faust a Markétka. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Ztvárnil je na jevištích Státní opery v Košicích, Národního divadla v Bratislavě, Národního divadla v Praze, Moravského divadla v Olomouci, Jihočeského divadla v Č. Budějovicích nebo Divadla J. K. Tyla v Plzni. Zpíval po boku Petra Dvorského, Josého Cury, Gabriely Beňačkové nebo Evy Urbanové. Debutoval rovněž v Národním divadle v Panamě jako Canio (R. Leoncavallo – Komedianti).

Doc. MgA. Marta Vašková  (klavírní doprovod) – je profesorkou hry na klavír na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jako docentka od r. 1986 působí na katedře zpěvu – obor klavírní spolupráce. Kromě dlouholeté pedagogické práce aktivně koncertuje s významnými operními zpěváky doma i v zahraničí – Německo a Rakousko. Doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod.

My organizátoři tohoto benefičního koncertu věříme, že přijdete podpořit v tomto adventním čase, tak jako minulé roky dobrou věc, a že program tohoto adventního koncertu v podání pozvaných umělců pro Vás bude jak krásným hudebním zážitkem, tak odměnou za tuto podporu.

Vstupenky budou v předprodeji od 1. 11. 2017 na Recepci hradu, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice, telefon 416/732 805 nebo 776/338 515. Rezervace vstupenek je možná na: VSTUPENKY.MKZ-LTM.CZ Neprodané vstupenky budou k prodeji hodinu před koncertem u vstupu do Kostela Všech svatých. Od stejného data budou na www stránkách MKZ Litoměřice a na www.litomerickesvatkyhudby.eu uveřejněny veškeré informace k benefičnímu koncertu. Tyto informace budou v průběhu listopadu postupně zveřejňovány rovněž na Facebooku na „Litoměřické svátky hudby“.

Za spolek Musica et Education

Alena a Zdeněk Kuldovi

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku