x

Příprava 6. ročníku Litoměřických svátků hudby pokračuje

00

Hudební, letní festival „Litoměřické svátky hudby“, který pořádá spolek Musica et Educatione každoročně na konci měsíce srpna, navazuje již šestým rokem na festival „Svátky hudby“ v Praze, jehož zakladatelem a zároveň i ředitelem je houslový virtuóz Václav Hudeček. Náš spolek úzce spolupracuje s Václavem Hudečkem jako uměleckým garantem našeho festivalu. Díky spolupráci s ním a rovněž jeho manažerem Mgr. Radkem Hrabětem máme již v této fázi příprav k dispozici program festivalu a zajištěny všechny účinkující.

Tak, jako celým festivalem, tak především zahajovacím koncertním večerem, chce náš spolek uctít českými skladbami stoleté výročí založení Československé republiky. Koncert se bude konat v pátek 24. 8. od 19 hodin v Kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích. Vystupujícími umělci budou houslový virtuóz Václav Hudeček a violoncellista Ivan Vokáč se skladbami Antonína Dvořáka: Romance pro housle a orchestr f moll, op. 11, Mazurek pro housle a orchestr e moll, op. 49 a koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104.

Tento violoncellový koncert napsal Antonín Dvořák v závěru svého působení na konzervatoři v New Yorku, ale dnešní podobu mu dal až po návratu do Čech, kde výrazně rozšířil závěr a více tematicky provázal všechny tři věty tohoto krásného díla, které vyjadřuje jeho nostalgické nálady při odjezdu do Ameriky a na druhé straně velkou radost z návratu do vlasti.  Koncert měl premiéru v Londýně v roce 1896. Dvořákův violoncellový koncert je nejen základním dílem světového violoncellového repertoáru, ale patří do Zlatého fondu světové hudební tvorby vůbec.

O druhém operním koncertním večeru, který se bude konat v sobotu 25. 8. 2018 rovněž v 19 hodin v Kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích Vás budeme informovat příští měsíc.

Houslový virtuóz Václav Hudeček je veřejně známou uměleckou osobností. Proto bychom chtěli diváky seznámit s vynikajícím koncertním violoncellistou Ivanem Vokáčem. Je vítězem 19. ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně v roce 2013 a patří mezi nejvýraznější české violoncellisty mladé generace. Je absolventem Pražské konzervatoře a AMU a laureátem řady mezinárodních interpretačních soutěží. Nejvýraznější z nich jsou vítězství v rakouském Liezenu (2002), na Dotzauerově soutěži v Drážďanech (2005), na soutěži B. Martinů v Praze (2008) a absolutní vítězství na rozhlasové soutěži Concertino Praga (2006).  V roce 2012 se stal jako semifinalista nejúspěšnějším českým účastníkem mezinárodní soutěže Pražské Jaro.  Ivan Vokáč je členem souborů Taras Piano Trio a Trio Helios Prague a také dvou netradičních komorních těles: Prague Cello Quartet a  Escualo Kvintet – zde však působí jako pianista. Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii (ČF) za rok 2017 získal soubor Lobkowicz trio, které tvoří Lukáš Klánský (klavír), Jan Mráček (housle) a Ivan Vokáč (violoncello).  V roce 2008 vystoupil na zahajovacím koncertu oslav výročí Pražské Konzervatoře s koncertem h moll Antonína Dvořáka a právě tímto dílem se představí divákům v Litoměřicích.

O druhém operním koncertním večeru, který se bude konat v sobotu 25. 8. 2018 rovněž v 19 hodin v Kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích Vás budeme informovat příští měsíc.

Za spolek Musica et Educatione
Veronika Kalakajová a Zdeněk Kulda

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku