x

Slovo starosty Města Lovosice

00

Již několik let se město Lovosice připojuje k litoměřickým svátkům hudby. Tento výjimečný projekt se nám velmi zalíbil, a proto jsme se rozhodli jej podporovat, neboť právě to je pro takové projekty potřebné. Návštěvníci se mohou setkat se skutečnými virtuózy, špičkami múzického umění. Pravdou je, že celkovou atmosféru dotváří i historické jádro Litoměřic. To je to, co Lovosice postrádají neb městská koncepce se po staletích ubírala jiným směrem. To však nijak neumenšuje dychtivost obyvatel Lovosic po takovém typu kultury. Zkrátka nejen průmyslem živ je člověk. Důležitým aspektem života je i kulturní vhled a zážitky uměleckého záběru, jež sytí duševno člověka.  V dnešní denervující, roztěkané době plné stresu to myslím platí dvojnásob. Poslech takto kvalitních interpretů je totiž nesmírně povznášející a snad i činí člověka lepším.

A tak přesto, že Lovosice a Litoměřice od sebe nejsou tolik vzdáleny, rozhodli jsme se k tomuto formátu připojit a uskutečnit jeden z koncertů i v Lovosicích. Někdo snad může namítnout, že jde jen o úzkou skupinu posluchačů holdující takzvané vážné hudbě. Loňská účast návštěvníků v kostele svatého Václava však rozptýlila v tomto ohledu všechny pochybnosti a ukázala, že lidé chtějí skutečné umění a nejen mainstreamové, bezobsažné hudební mixy předkládané masmédii. Děkuji proto manželům Kuldovým, kteří do projektu vtiskli své nadšení, energii a spolu s Václavem Hudečkem a jeho chotí Evou povznesli tyto koncerty mistrovstvím, které nepostrádá lidský rozměr.

Ing. Milan Dian, Ph.D.
starosta města Lovosice

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku