x

V Litoměřicích už chystají třetí Svátky hudby

10
Litomericke-svatky-hudby-604x345
Litomericke-svatky-hudby-604x345

Litoměřice – Letošní Litoměřické Svátky hudby budou v létě o týden později než obvykle.. Není také vyloučeno, že se původně dvoudenní letní festival rozroste o třetí koncertní den. Pořadatelé jednají nejen o termínech a účasti umělců, ale i o spolupráci s městem, se Severočeskou galerií i se sponzory. Bez nich by se taková akce jen těžko uskutečnila. Minulé dva ročníky se setkaly s velkým ohlasem, vystoupení zhlédlo více než dva tisíce lidí.

„Sólisté, které jsme chtěli pozvat, dostali na srpnový termín angažmá v USA, a tak kvůli tomu posuneme festival o týden – na první týden v září,“ uvedl za pořadatele po první letošní schůzce občanského sdružení Musica et education Zdeněk Kulda. Podle něj by však tato změna mohla festivalu prospět. Původní termín v srpnu totiž mnoha lidem kolidoval s dovolenými.

Stejně jako loni zahraje na Svátcích hudby v Litoměřicích Plzeňská filharmonie s dirigentem Tomášem Braunerem, tentokrát ovšem doprovodí oba dva koncertní dny. Posluchači se mohou těšit na dva velké houslové koncerty, jeden s Václavem Hudečkem, který je zároveň garantem svátků hudby, druhý s některým z jeho bývalých žáků. Jednání ještě nejsou u konce.

„V úvahu připadá v úvahu buď Jan Mráček, nebo Josef Špaček. Toho jsme chtěli u nás už loni, ale měl v tu dobu koncert v Japonsku. Oba jsou samozřejmě skvělí a uznávaní houslisté. Sólisty na druhý koncertní den zatím neprozradím, mohu jen říci, že oba zpívali v Národním divadle v Praze a v Bratislavě, v proslulých operních domech po světě, včetně Metropolitní opery v New Yorku, italské La Scale. Bude to jedinečný koncert, protože tito umělci spolu v Česku ještě nikdy nevystupovali,“ slibuje Zdeněk Kulda za sdružení Musica et education.

Místem koncertů bude opět bývalý jezuitský kostel. Pokud se ovšem podaří rozšířit festival o třetí den, mohl by se další koncert uskutečnit poprvé pod širým nebem. V úvahu připadá třeba Park Václava Havla. Záležet ovšem bude na tom, jestli se pořadatelům podaří sehnat peníze. Tento den by si užily především rodiny s dětmi, hrála by se hudba z filmových pohádek.

„O svátcích hudby jednáme samozřejmě i s městem,“ oceňuje korektní přístup vedení Litoměřic Zdeněk Kulda. Město má v plánu vytvořit letní kulturní kalendář s přehledem připravovaných akcí, ve kterém by svátky hudby neměly chybět.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku