x

V pátek začnou 4. Svátky hudby v Litoměřicích

00

Litoměřice – Vše připraveno ! Hlásí pořadatelé čtvrtých „Litoměřických svátků hudby.“ Už tento pátek rozezní jezuitský kostel tóny prvního koncertu, ve kterém se představí violoncellista Petr Nouzovský, houslový virtuos Václav Hudeček a violistka Kristina Fialová. Místa jsou vyprodána. Na sobotní operní večer s mezinárodně uznávanou sopranistkou Simonou Houdou Šaturovou a s tenoristou Petrem Nekorancem,  zbývalo začátkem týdne ještě pár lístků. Pořadatelé přidávali v kostele ještě několik míst na kůr a připravují prostor pro oba koncerty.

V pátek  zazní mj. poprvé nedávno objevená věta z Mozartovy koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr. Pilířem instrumentálního večera pak bude Brahmsův dvojkoncert pro housle, violoncello a orchestr.  Operní koncert v sobotu okoření dvě mozartovské árie a duet z Dona Giovanniho.  Dále budou na programu krásné árie z oper skladatelů Verdiho, Doniccetiho a Rossiniho“,  připomínají  náplň Svátků hudby v roce mozartovského výročí  Alena a Zdeněk Kuldovi z pořádajícího spolku Musica et Education. Věří, že letošní ročník  bude přinejmenším stejně úspěšný,  jako byly ty předešlé.

 Zárukou nevšedního uměleckého zážitku  jsou vynikající sólisté v čele s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem,  který je zároveň uměleckým garantem Svátků hudby,  světově uznávaným  violoncellistou Petrem Nouzovským, či  laureátkou řady mezinárodních cen violistkou Kristinou Fialovou.  Sopranistka Simona Houda Šaturová  je mj. držitelkou ceny Thálie ,  tenorista Petr Nekoranec zase patří k nejvýraznějším talentům nastupující pěvecké generace.  Krátce  po litoměřickém koncertu  odlétá  do New Yorku. Jako zatím jediný Čech byl totiž v konkursu vybrán do Lindenmannova programu při Metropolitní opeře určeného pro nejtalentovanější mladé pěvce z celého světa.  Interprety doprovodí osvědčená Plzeňská filharmonie pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera.  Oba večery začínají shodně v 19 hodin.

 Letošní Svátky hudby v Litoměřicích opět získaly záštitu ministra kultury Daniela Hermana a podpořilo je Město Litoměřice, Ústecký kraj, Státní fond kultury a řada sponzorů.  Festival v minulých letech navštívilo více než 2500 spokojených diváků.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej na koncert v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz.
Online předprodej na www.mkz-ltm.cz.

Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 174, a na recepci KC Lovoš, 773 686 482. Online předprodej na www.kclovos.cz.

Najdete nás na Facebooku